Yüz Tanıma İle Kapı Açma Sistemleri

Yüz tanıma sistemleri; şüphesiz ki biyometrik sistemler içerisinde en gelişmiş ve kullanımı en kolay olan sistemlerdir. Yüz tanıma sistemleri ile personel takibi yapabilir veya giriş-çıkış kontrolleri sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu sistemler ile turnike, bariyer ve kapılara tetik vererek açılmasını da sağlayabilirsiniz. Kapınızla uyumlu olarak kullanacağınız kilit sayesinde yüz tanıma cihazından kapıya geçiş yetkisi iletilerek kapınızın açılmasını sağlayabilirsiniz. Bu sistemlerin farklı model ve boyutları da işletme, plaza, holding, hava alanı gibi farklı alanlarda tercih etmenize olanak sağlar. Yüz tanıma cihazlarının kayıt kapasiteleri de cihaza göre farklılık göstermektedir. 500 ile 3.000 yüz kaydı yapabileceğiniz yüz tanıma cihazı fiyatlarımızı satış danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Parmak İzli Kapı Açma Sistemleri

Parmak izli kapı açma sistemleri de tıpkı yüz tanıma terminallerinde olduğu gibi minibüs takip, öğrenci takip, tuvalet takip, yemekhane takip ve personel takip yazılımlarını birlikte kullanabilirsiniz. Parmak izli sistemler, parmak izimizin benzersiz ve eşsiz oluşu sayesinde mutlak güvenlik elde edilmesini sağlar. Bu sistemlerin farklı cihaz modellerinde aynı zamanda kartlı ve şifreli geçiş yapma olanağı da sunulmuştur. Parmak izinizle turnikelere, bariyerlere ve kapılara tetik vererek açılmasını sağlayabilirsiniz. Kapılarınızı cihazlar ile açtırmak için kapılarınızda kilit de kullanmalısınız. Dilerseniz parmak izli kapı kolu kilit sistemleri tercih ederek de kapılarınızı açabilirsin

Şifreli ve Kartlı Kapı Açma Sistemleri

 

Şifreli ve kartlı kapı açma sistemleri, tüm personel devam kontrol sistemleri cihazları ile birlikte kullanılabilen sistemlerdir. Bu sistemlerde kullanılan cihazlar, şifreli veya kartlı geçiş yapmanıza olanak sunar. Eğer şifre ile geçiş yapmak isterseniz kullanıcılara 6 haneli bir giriş şifresi belirlenmesi gerekir. Bu şifreyi kişi giriş esnasında cihaza yazarak kapıya tetik verir ve açılmasını sağlar. Kartlı sistemlerde ise her kullanıcıya farklı bir kart tanımlanır ve kullanıcı bu kartlar ile geçiş sağlar. Kart cihaza okutulduğunda eğer tanımlı ise kapı açılır. Kartlı sistemler; standalone, panelli, online ve offline olarak sistemler olarak ayrılmaktadır. Ayrıca bu sistemlerde kullanacağınız kartların üzerine dilediğiniz baskıyı yaparak tanıtım kartı olarak da kullanabilirsiniz

Elektronik ve Manyetik Kapı Kilitleri

 

Kilit sistemleri; parmak izli, yüz tanımalı ve kartlı geçiş kontrol sistemleri ve takip yazılımları ile birlikte kullanılarak kapılarınıza tetik vermenizi sağlar. Kilit sistemlerinin farklı modellerini cam, ahşap, metal ve PVC kapılarınızda tercih edebilirsiniz. Güvenli geçişler için olmazsa olmaz haline gelmiş kapı kontrol sistemleri, kilide uygun aparatlarda da kullanılarak kapınıza uygun hale getirilebilmektedir. Bu kilitleri ayrıca butonlar ile kontrol de edebilirsiniz. Masanızın yanına konumlandıracağınız buton ile kapı çaldığında yerinizden kalkmadan kapılarınızı açabilirsiniz

Access Geçiş Kontrol Programı

 

Geçiş kontrol programı; parmak izi, yüz tanıma ve kartlı geçiş kontrol cihazları ile birlikte kullanılarak geçiş kontrolü sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Bu programın asıl amacı, kullanıcıların ve gelecek olan misafirlerin kendi faaliyet alanlarında yer almasını sağlamaktadır. Geçişleri kâğıt ve kalemle takip etmenin oldukça zor olması ile ortaya çıkan geçiş kontrol programı raporlamalar ile gün içerisinde kimin kaç kez giriş ve çıkış yaptığını görmenizi sağlar. Ayrıca farklı giriş ve çıkış noktalarınız var ise; giriş noktalarına göre de raporlamalar alabilirsiniz

 

Resimdede görüldüğü üzere yüksek çözünürlüklü optik kameralarla insan yüzü taranır. Bu tarama sonucunda insan yüzündeki belli noktalar ve bu noktaların birbirine mesafesi belirlenir ve bunlar referans alınarak insan yüzünün bimetrik bir haritası çıkarılır.

 

————————————————————————————————————————————————————————

Parmak İzi Tanıma Sistemleri

Parmakların uç bölgesi insan biyometrisine uygun olarak benzersiz olarak yaratılmıştır. Bu yapının aynısını yada bir benzerini hiçbir insanda bulunamayacağı için en güvenilir şifreleme yöntemi olarak kullanılır. Parmak ucu bölgesinde yer alan bir nevi haritaya benzeyen yapı aslında girinti ve çıkıntılardan meydana gelir.

Parmak izi okuma cihazları bu gitinti ve çıkıntıların birbirine mesafesini, kıvrımların açılarını ve belli noktaların birbirlerine uzaklığını algılayarak belli bir şifreleme algoritması oluşturur.

Bu algoritmaya dayalı olarak daha önceden cihaz içerisinde kaydedilen bir parmak izi tekrar cihaza okutulduğunda eşleştirme gerçekleşir. .

————————————————————————————————————————————————————-

İris Tanıma Sistemleri

Tıpkı parmak izinde olduğu gibi gözde bulunan iris tabakasıda her insanda farklıdır. İrisin bir kopyası kesinlikle başka bir insanda aynı değildir. İris yapısı doğumu takip eden birkaç ay içerisinde gelişimini tamamlar ve ömür boyunca irisin bu yapısında bir değişme olmaz.

Tanıma Süresi : Göz tanıma sisteminde gözün Biyometrik yapısını tanıma süresi sadece 0.3 saniyedir.